Nooelec SAWbird+ prémiový filtr SAW

Nooelec SAWbird+ prémiový filtr SAW

NOVINKA

Duální LNA modul s integrovaným vysoce výkonným filtrem SAW. Navržen pro aplikace NOAA (GOES/LRIT/HRIT) s frekvencí 1.688 GHz.

1435 Kč s DPH

Import kód: 11414

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: Nooelec

Doručení probíhá do 2 pracovních dnů; e-mail: info@briv.cz

Nooelec SAWbird+ GOES Barebones – prémiový filtr SAW a kaskádovitý LNA modul s ultra nízkým šumem pro aplikace NOAA (GOES/LRIT/HRIT/HRPT). Střední frekvence 1688 MHz

Duální LNA modul s integrovaným vysoce výkonným filtrem SAW. Navržen pro aplikace NOAA (GOES/LRIT/HRIT) s frekvencí 1.688 GHz.

Modul je plně EMI stíněný, nabízí tři různé možnosti napájení (3-5,5 V DC). 

SAWbird + GOES je samostatný LNA modul navržený k zachycování kvalitních snímků počasí dostupných ze satelitů NOAA GOES. Má vysoký útlum mimo oblast pásma 80 MHz, se střední frekvencí kolem 1,688 GHz a příjmem minimálně 30 dB v oblasti pásma. Jmenovitý odběr proudu je 180 mA.

Série SAWbird + obsahuje 2 LNA moduly s ultra nízkým šumem umístěné kolem speciálně navrženého vysoce výkonného filtru SAW zaměřeného na sledovanou frekvenci. Každý LNA modul má 2 stínění EMI, které odděluje LNA moduly od vnějšího rušení. Obsahuje také montážní otvory M3 pro montáž desky plošných spojů do vašeho vlastního krytu nebo projektu se standardním hardwarem.

Každý modul umožňuje 3 různé způsoby napájení, v daném okamžiku byste ale měli využívat vždy pouze jeden způsob napájení! Doporučený příkon přes výstupní port SMA (pro SDR podporující předpětí, jako je NESDR SMArTee XTR) je 3-5 V DC. Pokud však nemáte SDR s možností zkreslení, můžete použít možnost externího napájení přes port mikro USB nebo záhlaví vstupního napájení (záhlaví 0,1").

Doporučený externí napájecí vstup je 3,3-5,5 V DC. Protože má SAWbird chráněné obvody pro případy přepětí a napětí do 12 V DC, měl by i nadále fungovat a nedojde k poškození zařízení. Toto se ale nedoporučuje používat dlouhodobě. Upozorňujeme, že na poškození vzniklá za podmínek přepětí se nevztahuje standardní dvouletá záruka.

Protože frekvence tohoto zařízení hraničí s maximální frekvenční kapacitou SDR založených na R820T, doporučujeme používat ho ve spojení s naší sérií NESDR XTR, čímž bude zaručeno správné fungování na cílové frekvenci 24/7.

Doporučujeme použít NESDR SMArTee XTR v2, který obsahuje předpětí schopné napájet modul SAWbird + GOES. Využívá také jiný IC tuner než jiné levné SDR, díky čemuž je schopen kmitočtů přesahujících 2 GHz. Dobrou alternativou je také HackRF -, který se ale prodává za výrazně vyšší cenu. Obsahuje také spoustu užitečných funkcí, jako je jeho schopnost přenosu a schopnost provozu až do 6 GHz.

Je důležité poznamenat, že u některých SDR, jako je v současnosti vyráběná verze NESDR SMArt, by při externím napájení LNA mohlo dojít k vypnutí ochranné diody ESD. Samozřejmě můžete LNA používat s těmito SDR, budete ale muset nainstalovat DC blok mezi LNA a SDR. To může být velmi jednoduché, pokud dáváte přednost řešení pro kutily, stačí použít kvalitní kondenzátor s nízkým zkreslením s RF cestou.

e

q

r

e

y

 

 

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

d

DC napájecí kabel z USB A portu na jack 5.5 x 2.1 mm

s

Briv.cz na Firmy.cz

Podnikatelské odbory

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení