Jednofázový solid state AC regulátor napětí

Jednofázový solid state AC regulátor napětí

NOVINKA

Jednofázový AC regulátor 220V/380V, 25A - solid state SCR

965 Kč s DPH

Varianty zboží

Import kód: 10693

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: briv.cz

Doručení probíhá do 2 pracovních dnů; e-mail: info@briv.cz

Naše regulátory napětí SCR (tyristory) poskytují spolehlivou, úspornou a kompaktní regulaci otáček/rychlosti AC motorů!

Tyto variabilní regulátory střídavého napětí SCR se vyrábějí speciálně pro vibrační podavače, ventilátory, čerpadla a topná a osvětlovací zařízení. Všechny modely jsou vybaveny jednofázovým AC vstupem a plně variabilním AC výstupem.

Regulátory SCR upravují výstupní napětí AC napájení, podobně jako u ovládání stropního ventilátoru nebo stmívače osvětlení. Tyto SCR regulátory lze vhodným způsobem použít u jednofázových AC motorů, kterým upravují rychlost/otáčky. Mohou být použity také s odporovým zatížením, například pro osvětlení.

Velmi důležité je uvědomit si, že tyto regulátory NEPRACUJÍ s motory s kapacitním rozběhem, což je běžný motor používaný v jednofázových aplikacích. Motory s kapacitním rozběhem nejsou určeny pro chod v různých rychlostech/otáčkách. Vizuálně mají tyto motory v horní části nebo na boční straně velký hrbol, ve kterém je umístěn kondenzátor motoru. Kondenzátor motoru brání jakýmkoliv pokusům o zpomalení.

Ztlumení jasu úsporných žárovek, LED světel a jiných zařízení obsahujících elektroniku není možné!

Motory, u kterých je regulována rychlost/otáčky pomocí těchto SCR regulátorů, jsou motory s trvale připojeným rozběhovým kondenzátorem (PSC), trvalou dělenou fází (PSP), stíněným pólem a univerzální motory. Jedná se o všechny jednofázové typy motorů, u kterých lze regulovat rychlost/otáčky pomocí SCR regulátorů – tyto aplikace však mohou mít určitá omezení. Pomocí našich SCR regulátorů lze regulovat většinu motorů drobných domácích spotřebičů a ručních elektrických nástrojů.

SCR regulátor neposkytuje široké rozmezí pro regulaci rychlosti/otáček – regulace se bude pravděpodobně nacházet v horní polovině rozsahu nastavení. Pro pohyb motoru před zpomalením je potřeba zesílit výkon SCR regulátoru.

Vlastnosti:

 • Řada LSA Loncont modulů regulátoru fázového posunu kombinuje obvod aktivace posuvu, jednosměrný nebo dvoucestný tyristor, RC odporový absorpční obvod a napájecí obvod. Automatické nebo ruční nastavení slouží pro nastavení napětí na zátěži a výstupního výkonu.
 • 0-5Vdc, 0-10Vdc, 4-20mA a další plně kompatibilní režimy automatického ovládání; lze použít i ruční ovládání; výstupní napětí je lineárně nastavitelné od 0V do max. hodnoty.
 • Vestavěný výkonový transformátor – jednoduché zapojení, jednoduché použití a nákladově efektivní.
 • Modul využívá SMT technologii a DCB keramickou desku – stabilní výkon a vysoká spolehlivost, vhodné použít s reaktivní nebo odporovou zátěží.
 • Modul nabízí LED indikaci napájení a LED indikace regulace výstupu.
 • Celková izolace mezi jednotlivými vstupy a hlavním obvodem; napěťová odolnost izolačního materiálu je větší než 2 000 Vac.
 • Půlvlna je nejčastěji používána v aplikacích při míchání materiálu, jako je cement, glutamát monosodný, krmivo. Možnost ovládat sílu vibrací vibračního stroje.
 • Modul má funkci pomalého startu při zapnutí, která snižuje instantní proud zátěže při zapnutí. Ochrana modulu a zvýšení životnosti zátěže.

d

Otevřená smyčka: výstupní napětí je určováno ovládacím signálem, ale současně změnou externích faktorů, jako jsou fluktuace síťového napětí, typ zátěže a změna výkonu zátěže atd. Pokud je výstupní napětí určeno pouze daným ovládacím signálem, a nikoliv externími faktory, je nutné použít obvod záporné zpětné obvody.

Výrobky s otevřenou smyčkou jsou dobře použitelné pro většinu průmyslových aplikací jako např. přesná kontrola teploty, lze použít jako kombinace nástroje kontroly teploty + modul otevřené smyčky s kontrolou tlaku.

Výhody uzavřené smyčky (negativní zpětná vazba): výstupní napěťový regulátor v případě fluktuace síťového napětí nebo změn zátěže umožňuje modul zachovat konstantní výstup. Doporučeno pro zajištění stability výstupního napětí.

Jmenovité provozní napětí představuje vstupní napětí výrobku, pokud je vstupní napětí 220V nebo 380V, lze zvolit řadu H3P.

Číslo modelu a parametry:

 

Proud

Model

Běžný

16A 

 
  25A  
  40A  
Půlvlna 10A

LSA-H2P10XYB 

 

25A 

LSA-H2P25XYB 

  45A 

LSA-H2P45XYB 

  65A LSA-H2P65XYB
 

85A 

LSA-H2P85XYB
 Rozšířený 15A

LSA-H3P15YB 

  25A  LSA-H3P25YB 
  40A LSA-H3P40YB 
  50A  LSA-H3P50YB 
  70A  LSA-H3P70YB
  90A LSA-H3P90YB 
  120A LSA-H3P120YB 
  150A LSA-H3P150YB 
  200A  LSA-H3P200YB 
  300A LSA-H3P300YB 

Poznámka: u funkce uzavřené smyčky (negativní zpětná vazba) výrobku je označení modelu doplněno písmenem F, např. LSA-H3P port YB-F. Výrobky s uzavřenou smyčkou jsou vhodné pro 220V zátěž.

Rozměry: LSA řada:

Jednofázový solid state AC regulátor napětí

Schéma zapojení:

Jednofázový solid state AC regulátor napětí

Technické údaje:

 • Vstupní napětí: 180-430VAC
 • Výstupní napětí: 0-220Vac/vips-prestige-be-extreme-toner-380Vac
 • Zátěžový proud: 25A
 • Ovládací režimy: 4-20mA, 0-5Vdc, 0-10Vdc, 1-5Vdc, 0-10mA, 10K potenciometr
 • Dielektrická pevnost: 2000VAC 50 / 60Hz po dobu 1 minuty
 • Izolační odpor: 500 MΩ min při 500 VDC
 • Vnější rozměry: 105x75x34.5mm
 • Terminály: Šroub
 • Provozní teplota: -25 až 75°C
 • Výrobce: Loncont Čína

Kdy je vhodné tento regulátor použít:

 1. Tento regulátor není vhodný pro úsporu energie a LED osvětlení, televizory, počítače, hudební přehrávače nebo jiné přístroje, které obsahují impulzní napájecí zdroje a/nebo usměrňovače nebo jiné elektronické součástky. Tento regulátor není vhodný pro asynchronní motory s motorovým (startovacím) kondenzátorem
 2. Běžné žárovky, ohřívače, ventilátory, ventilační systémy, jednofázové motory, páječky apod.

Jak vybrat správný regulátor:

 • U čistých odporových zátěží násobte provozní proud třemi. Příklad: (2,2kW/220V) * 3 = 30, takže nejvhodnější model bude 40A - LSA-H3P40YB
 • U indukčních zátěží (motory) násobte provozní proud pěti. Příklad: (5kW/3800V) * 5 = 65, takže nejvhodnější model bude 70A - LSA-H3P70YB

Chlazení:

Aby se modely s výkonem 40A, 50A, 70A a 90A nepřehřívaly a pracovaly správně, je nutné použít chladič.

Čísla modelů s H na konci jsou dodávány včetně chladiče.

Modely s jmenovitými hodnotami 120A, 150A, 200A a 300A vyžadují aktivní chlazení.

Čísla modelů s H+F obsahují chladič a ventilátor.

Nepoužívejte modely s hodnotou vyšší než 25A, aniž by byly chlazeny!

Obsah balení:

 • 1x LSA-H3P25YB 25A jednofázový AC regulátor 220V/380V

g

ff

d

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

d

DC napájecí kabel z USB A portu na jack 5.5 x 2.1 mm

s

Briv.cz na Firmy.cz

Podnikatelské odbory

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení