Jednoduchý jednofázový solid state AC regulátor napětí 220V,15A-400A

Jednoduchý jednofázový solid state AC regulátor napětí 220V,15A-400A

NOVINKA

Regulátory napětí SCR (tyristory) poskytují spolehlivou, úspornou a kompaktní regulaci otáček/rychlosti AC motorů!

445 Kč s DPH

Import kód: 10721

Dostupnost: Skladem

Výrobce: briv.cz

Doručení probíhá do 2 pracovních dnů; e-mail: info@briv.cz

Jednofázový AC regulátor 110-220V - solid state SCR

Tyto variabilní regulátory střídavého napětí SCR se vyrábějí speciálně pro vibrační podavače, ventilátory, čerpadla a topná a osvětlovací zařízení. Všechny modely jsou vybaveny jednofázovým AC vstupem a plně variabilním AC výstupem.

Regulátory SCR upravují výstupní napětí AC napájení, podobně jako u ovládání stropního ventilátoru nebo stmívače osvětlení. Tyto SCR regulátory lze vhodným způsobem použít u jednofázových AC motorů, kterým upravují rychlost/otáčky. Mohou být použity také s odporovým zatížením, například pro osvětlení.

Velmi důležité je uvědomit si, že tyto regulátory NEPRACUJÍ s motory s kapacitním rozběhem, což je běžný motor používaný v jednofázových aplikacích. Motory s kapacitním rozběhem nejsou určeny pro chod v různých rychlostech/otáčkách. Vizuálně mají tyto motory v horní části nebo na boční straně velký hrbol, ve kterém je umístěn kondenzátor motoru. Kondenzátor motoru brání jakýmkoliv pokusům o zpomalení.

Ztlumení jasu úsporných žárovek, LED světel a jiných zařízení obsahujících elektroniku není možné!

Motory, u kterých je regulována rychlost/otáčky pomocí těchto SCR regulátorů, jsou motory s trvale připojeným rozběhovým kondenzátorem (PSC), trvalou dělenou fází (PSP), stíněným pólem a univerzální motory. Jedná se o všechny jednofázové typy motorů, u kterých lze regulovat rychlost/otáčky pomocí SCR regulátorů – tyto aplikace však mohou mít určitá omezení. Pomocí našich SCR regulátorů lze regulovat většinu motorů drobných domácích spotřebičů a ručních elektrických nástrojů.

SCR regulátor neposkytuje široké rozmezí pro regulaci rychlosti/otáček – regulace se bude pravděpodobně nacházet v horní polovině rozsahu nastavení. Pro pohyb motoru před zpomalením je potřeba zesílit výkon SCR regulátoru.

Technické údaje:

 • Vstupní napětí: 110-220Vac 50Hz
 • Výstupní napětí: 0-220Vac
 • Ovládací režimy: 1.5KΩ - 500Ω (4-20mA)
 • Dielektrická pevnost: 2000VAC 50 / 60Hz po dobu 1 minuty
 • Izolační odpor: 1000 MΩ min při 500 VDC
 • Spínací čas: 10ms
 • Vnější rozměry: viz níže
 • Terminály: Šroub
 • Provozní teplota: 0 až 55°C
 • Výrobce: Loncont Čína

d

Kdy je vhodné tento regulátor použít:

 1. Tento regulátor není vhodný pro úsporu energie a LED osvětlení, televizory, počítače, hudební přehrávače nebo jiné přístroje, které obsahují impulzní napájecí zdroje a/nebo usměrňovače nebo jiné elektronické součástky.
 2. Tento regulátor není vhodný pro asynchronní motory s motorovým (startovacím) kondenzátorem
 3. Běžné žárovky, ohřívače, ventilátory, ventilační systémy, jednofázové motory, páječky apod.

Schéma zapojení:

s

Rozměry modelů 15A-90A:

d

 

Rozměry modelů 120A-150A:

d

Rozměry modelů 200A-400A:

s

 

s

 s

 

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

d

DC napájecí kabel z USB A portu na jack 5.5 x 2.1 mm

s

Briv.cz na Firmy.cz

Podnikatelské odbory

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení